Anasayfa

Reklam

İletişim

McDonald’s’ta öğlen 12’den 3’e ‘ye-Mc™ Şahane!’

Kategori: (KUTLAMALAR ve DUYURULAR) yazan: Meltem tarih: 14-09-2011

McDonald’s’ta indirim coşkusu bir haftada dalga dalga yayıldı…

Mc Donald’s yaklaşan 25.kuruluş yıldönümü öncesi ilk mağazaları olan Taksim’de Pazarlama Direktörü Bora Tanrıkulu,Kurumsal İletişim Müdürü Nedret Türkkuşu ile basın ve blog  dünyasının kadın temsilcileri  ile bir araya geldi.Keyifli sohbete eşlik eden lezzetli tatları geceye imzasını attı.

Türkiye’deki 25. yılını kutlayan McDonald’s fark yaratmaya devam ediyor. McDonald’s’ın yeni kampanyası ‘Öğlen 12’den 3’e ‘ye-Mc™ Şahane!’ ile en kaliteli ürünler en uygun fiyatlarla McDonald’s tutkunlarıyla buluşuyor. 5 Eylül’de başlayan kampanyayla Big Mac ve Chicken Deluxe Sandwich menü 7,95 TL’ye, McChicken ve Double KöfteBurger menü ise 6,95 TL’ye satılıyor.

Türkiye’deki 25. yılını kutlayan McDonald’s, fark yaratmaya devam ediyor. McDonald’s’ın 167 restoranı öğle saatlerinde misafirlerin akınına uğruyor. 12.00-15.00 saatleri arasında Big Mac ve Chicken Deluxe Sandwich menü 7,95 TL’ye, McChicken ve Double KöfteBurger menü ise 6,95 TL’ye satılıyor.

Hızlı servis sektörünün lideri McDonald’s, 25. yılını ‘Öğlen 12’den 3’e ‘ye-Mc™ Şahane!’ kampanyasıyla misafirleriyle kutluyor. Türkiye’nin her yerinde bulunan dev Big Mac maketleri ve restoran önlerini şovlarıyla renklendiren power skiper ekipleri ‘ye-Mc™ Şahane’ uygulamasını kutlamaya dönüştürüyor.

Kampanya satışları ciddi oranda artırdı

Öğlen 12’den 3’e ‘ye-Mc™ Şahane!’ kampanyasının tanıtıldığı toplantıda konuşan McDonald’s Türkiye Pazarlama Direktörü Bora Tanrıkulu, Türkiye’de 25 yıllık geçmişi olan McDonald’s Türkiye’nin 167 restoranı ve 4 bine yakın çalışanı ile yılda ortalama 80 milyon kişiye hizmet verdiğini söyledi.

Farklı bir kampanyaya imza attıklarının altını çizen Tanrıkulu, “McDonald’s’ı farklı kılan kampanyalardan biriyle daha gündemdeyiz. Kampanyamız çok ilgi görüyor. Reklam filmimiz de çok dikkat çekti.” dedi.

Tanrıkulu kampanyanın etkilerinin McDonald’s’ın satışlarına yansıdığının altını çizdi. Kampanyanın başladığı bir haftada restoranlarda önemli oranda satış artışı yakalandığını ifade eden Tanrıkulu, ‘Bu da gösteriyor ki halkın böyle bir yaklaşıma ihtiyacı vardı ve faydalı bir adımla, değer katan ürünleri hesaplı olarak onlara sunmaya devam ediyoruz. 12.00-15.00 saatleri özellikle öğrencilerin ve çalışanların harçlıklarından, maaşlarından bütçe ayırarak ev dışında yemek yedikleri bir saat. Onların bütçelerine katkıda bulunduğumuz için mutluyuz” şeklinde konuştu.

McDonald’s mutfağını misafirler istedikleri zaman ziyaret edebiliyor

Hızlı servis sektörünün öncü firması McDonald’s, sağlıklı ve dengeli beslenme konusundaki iddiasını mutfağının kapılarını açarak da ortaya koyuyor. McDonald’s misafirleri, McDonald’s’ın kalite ve temizlik standartlarını, gıda güvenliği uygulamalarını işin mutfağında görebiliyorlar. Türkiye’de yılda 80 milyon kişinin yemek yediği McDonald’s mutfağının gıda güvenliği konusuna verdiği önemi göstermek amacı ile uygulamaya konan ‘Açık Mutfak’ projesi McDonald’s misafirlerinin yedikleri yiyeceklerin nerede, nasıl hazırlandığını yakından bizzat görmelerine olanak sağlıyor.

Açık Mutfak uygulaması ile de bir ilke imza attıklarını ifade eden Tanrıkulu, “Misafirlerimizin ürünlerimiz hakkındaki her türlü bilgiye kolayca ulaşmasını sağlamak üzere McDonald’s’ta sunulan tüm ürünlerin besin değerleri, internet sitesi, tepsi örtüleri, beslenme broşürleri gibi birçok kanaldan öğrenmelerine çok uzun yıllardır olanak sağlıyoruz. Bu McDonald’s’ın şeffaflığının bir göstergesidir” dedi.

Tanrıkulu, “Misafirlerimize sunduğumuz gıda güvenliğinin yanı sıra her vesile ile sağlıklı ve dengeli beslenmeyi destekleyen bir kuruluş olarak yakın zamanda tüm kuruluşların uygulaması zorunlu hale getirilecek olan besin değerlerinin tüketicilerle paylaşılması gibi konularda da öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Sunduğumuz ürünlerin kalori değerlerini yıllardır tepsi örtülerinde, beslenme broşürleri gibi basılı malzemelerde ve internet sitemizde paylaşıyoruz. Misafirlerimizin ne yediklerini ve bunların besin değerlerini öğrenmelerini sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Türkiye’de McDonald’s

Türkiye’de 25 yıllık geçmişi olan ve Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet gösteren McDonald’s, Türkiye’de 167 restoranı ve 4 bine yakın çalışanı ile yılda 80 milyondan kişiye hizmet vermektedir. Sunduğu ürün ve hizmetlerin tamamına yakınını Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin eder. Örneğin; McDonald’s restoranlarında tüketilen etlerin tamamı Pınar Et’ten, süt ürünleri Danone’dan sağlanır. McDonald’s, İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Samsun, Bursa, Kocaeli, Balıkesir, Tekirdağ, Adapazarı, Adana, Mersin, Aydın, Muğla, Afyon, Antalya, Trabzon, Kayseri, Konya, Eskişehir, Malatya, Hatay, Gaziantep, Erzurum ve Sivas illerinde ve bu illere bağlı çeşitli ilçelerde faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda 444 62 62 numaralı Çağrı Merkezi’nden ulaşılan AloServis hizmeti ile pek çok yere, ürünlerini eve servis olarak ulaştırmaktadır. McDonald’s restoranlarının yarısına yakını kahvaltı servisi vermekte, alışveriş merkezleri dışında yer alan birçok restoran da 24 saat ya da gece 02:00′a ya da 03:00′a kadar hizmet vermektedir. 24 saat açık restoranlardaki kahvaltı servisi sabah saat 04:30’dan itibaren başlıyor. Pazar araştırması şirketi Millward Brown’ran “BrandZ Dünyanın En Güçlü 100 Marka Sıralaması” araştırmasına göre McDonald’s en değerli dördüncü marka olarak belirlendi.

Yorumunu belirt

RSS