Anasayfa

Reklam

İletişim

LEZİTA’NIN DÜNYASI ÇOK LEZZETLİ

Kategori: (KUTLAMALAR ve DUYURULAR) yazan: Meltem tarih: 15-07-2011

“Hayatın Lezzeti” sloganı ile hayata lezzet katan Lezita, lezzetli dünyasını,bizlere  İnternet yazarlarına açtı. Taze piliç etinden pratik ürünlere,dana eti ile üretilen şarküteri ürünlerinden yumurtaya kadarbirbirinden lezzetli ürünleri ile Lezita, sağlık, kalite,doğallık ve lezzetten vazgeçmiyor.

Lezita, lezzetli dünyasını tanıtmak amacıyla bizlerle özel bir etkinlikte bir araya geldi. ABALIOĞLU Grubu Pazarlama Müdürü Yasemin İşsever’in ev sahipliğinde, doğa ile iç içe bir atmosfer sunan Yeniköy’deki Secret Garden’da gerçekleştirilen buluşmada katılımcılar, ABALIOĞLU Grubu’nun gıda sektöründeki en büyük yatırımı olarak 2006 yılında kurulan Lezita markası ile ilgili detaylı bilgi edindi. Türkiye’nin en büyük ve en modern Et Entegre Tesislerinden biri olan Lezita fabrikasından çıkan çeşit çeşit lezzet ile tanışırken, Diyetisyen Mehlika Öktem’den “sağlıklı yaşam ve lezzetli yemek” üzerine de pek çok ipucu ve sürpriz tarifler alma fırsatı yakaladık.

“Amacımız, hayata lezzet katmak”Lezita’nın, 1969 yılında Denizli’de kurulan fabrikası ile Türkiye’nin ilk özel sektör yem kuruluşu olarak faaliyetlerine başlayan ABALIOĞLU Grubu’nun gıda sektöründeki markası olduğunu vurgulayan ve markalaşma öyküsünü aktaran ABALIOĞLU Grubu Pazarlama Müdürü Yasemin İşsever, “ABALIOĞLU Grubu, yem sektöründe ve gıdanın çeşitli kollarında uzun yıllara dayanan bir bilgi birikimi; kırk yıllık sanayi ve girişimcilik tecrübesinin bir getirisi olarak, 2006 yılında Lezita Fabrikası ile Türkiye’nin en büyük ve modern Et Entegre Tesisini ülkemize kazandırmıştır. Lezita, bugün, toplam 100 bin metrekarelik alanı ile ülkemizin en büyük, üretimde geliştirilen en son teknolojilere sahip ve en hijyenik Et Entegre Tesislerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. ABALIOĞLU Grubu’ndan aldığı güç ile sektörün genç, yenilikçi ve dinamik oyuncusu olarak varlık gösteriyor. En büyük gücünü ve desteğini, tüketicisinin beğenisinden alan Lezita, dünya standartlarında, çağdaş, pratik, yaşamı kolaylaştırıcı, sağlıklı yeni ürünler geliştirme azmiyle ‘hayatın lezzet’ olarak, insanların hayatına lezzet katmayı amaç ediniyor” dedi.

“Lezzetli yemek ile sağlıklı yaşamak mümkün”Buluşmada, blog yazarlarına, sağlıklı yaşam ve lezzetli yemek üzerine hem pratik hem de uygulanabilecek önerilerde bulunan Diyetisyen Mehlika Öktem, şunları ifade etti:
“Sağlıklı beslenmek tatsız tuzsuz yemek yemek değil aksine her besin grubundan yeterince yemektir. Damak tadının sağlıkla buluştuğu bir çok tarifi yaratmak bizim elimizde. Çok yağlı etler yerine daha yağsız bir et veya tavuk tercih etmemiz, kızartma yerine ızgara veya haşlama yapmak, tavukları veya sebzeleri marine ederken yağ veya krema yerine baharat, yoğurt, süt, sirke, sarımsak kullanmak hem lezzeti hem de sağlığı bir arada kolayca yakalayabileceğiniz bazı alternatiflerdir.”

Teşekkürler Lezita bir başka etkinlikte görüşmek üzere…

Yorumunu belirt

RSS