Anasayfa

Reklam

İletişim

SAKLI YUMURTA

Kategori: (HAMUR İŞLERİ TARİFLERİM, KAHVALTILIK TARİFLERİM) yazan: Meltem tarih: 02-07-2010

Sevgili İnci’de gördüğümde yapmalıyım dediğim ve hemen yaptığım ve bir süredir arşivde yayımlanmayı bekleyen tarifle karşınızdayım. Pazar günü kahvaltınız için yeni ve lezzetli bir alternatif.
Biz çok beğendik sizede tavsiye ediyorum.İnci’cim paylaşım için teşekkürler. 
Güzel bir hafta geçirmeniz dileğiyle…
Sevgilerimle,

kagöz

Tarifi aynen sevgili İnciden kopyaladım.

Malzemeler:
2 adet yufka
2 su bardağı kaşar peyniri
4adet yumurta

Yapılışı:
Yufkayı elimizle şöyle ortadan ikiye bölüyoruz , yarım su bardağı kadar kaşar rendesini döküp ortasını havuz gibi açıyoruz.Ve havuzun tam ortasına bir yumurta kırıyoruz.
işte tam bu aşamada peynirin etrafına şarküteri malzemesi küçük doğranmış şekilde koyabilirsiniz.yada benim hazırladığım gibi peynir biraz pul biber istenirse biraz maydanoz.
Daha sonra yufkayı ön ve arka uçlarını birleştiriyoruz.Sağ kenarındaki uzunluğu,daha sonra sol taraftaki uzunlukla kare şekline getirmeye çalışıyoruz.Bu arada yumurtalı yufkayı kaldırmanız gerekirse içince yumurta olduğunu unutmayın…
Tam yumurtalı bölümün üzerine elinizin ayası ile kaymayacak şekilde çok da bastırmadan toparlayabilirsiniz.Hazır olan böreğiniz doğru yağsız tavaya,üzerine fırça ile sıvıyağ sürmeniz yeterlidir.
pişme şekli tamamen size kalmış,şöyleki :katı pişmiş yumurta isteniyorsa kısık ateşte ağır ağır pişirilmeli veya az pişmiş yumurta olsun diyenlere orta ateşte pişirilmeli.Hazırlayacak olanlara şimdiden kolay gelsin..

Yorumlar:

Yorumunu belirt

RSS