Anasayfa

Reklam

İletişim

25/3/2008 – KUZEY BEBEĞİN DİŞ BUĞDAYI PARTİSİ

Kategori: (KUTLAMALAR ve DUYURULAR) yazan: Meltem tarih: 06-02-2009

KUZEY BEBEK HEPİMİZ SENİ ÇOK SEVİYORUZ!!!
Tanıştırayım,Kuzey Rüzgar bebek…
Bu afacan bebek,aramıza Eyül ayında katıldı…
Afacan bebeğimiz,bizim yakın arkadaşlarımız Serkan ve Serap’ın minik oğulları…
Eveettt bu afacan sevimlimi sevimli bebek,geçtiğimiz hafta üç gün arayla iki diş çıkarttı.Serap ve ben,hemen diş buğdayı organisayonunu yaptık.Serap günlerce araştırdı ve duyduğu,öğrendiği herşeyi bana aktardı.Bebeğin annesi oydu ve o ne arzu ettiyse bebeğimizin teyzesi olarak bende ona yardım etmeye çalıştım.Bildiğim onun atladığı konularda fikirler verdim.İlk bebeği olduğu için ikimizde çok heyecanlıydık ve herşeyin yolunda gidip,tüm istediklerimizi gerçekleştirebilmek için sık sık telefonlaşıp,fikir alışverişi yaptık.Sonunda o gün geldi ve biz Serap’ın istediği herşeyi hazırlayıp,davetlilere sunduk.Kuzey bebek için ileride seyredeceği hoş bir anı oldu…
Tüm davetliler herşeyi çok beğendi ve biz tüm yorgunluğumuzu unuttuk.

kuzey_bebek

Diş buğdayı partimiz ile ilgili hazırladıklarımızdan bahsedeyim:
Aşağıdaki ayaklı kaseleri mavi organze tüller ile kaplayıp,ayak kısımlarına mavi kurdeleler bağladık.Üzerlerine nazar boncukları iliştirdik.Servisten hemen önce Serap kaselerden bir tanesine altın yerleştirip,kasenin içine sakladı.Biz,kaseleri masanın üzerine yerleştirdik.Herkes kasesini kendi seçti.Altınlı kaseyi Serap’ın teyzesi Ayten teyze,buldu.Kasedeki altın bulanın olur,bulanda bebeği tepeden tırnağa giydirir!!!
Sevinç (bebeğin halası)Kuzey için çok şık peçeteler almıştı.Bizde aldığı o güzel peçetelere,peçetelikleri geçirip,üzerlerine nazar boncukları iliştirdik.
Halamız başka bir şıklık yapmış,şık bir sepet içinde tüm davetlilere,üzerine diş buğdayı partime hoşgeldiniz yazılı hediyeler hazırlamıştı.Hediyeleri davetliler sepetten kendileri seçti.
Üzerinde Kuzey bebeğin olduğu fotoğraf ve ilk dişe selam yaramazlığa devam yazısı olan çöp şişleri Serap günler önceden hazırlamıştı.
Serap davetlilerin çocuklarına hediye etmek için buğday kolyeleri hazırlamıştı.Her birinin objesi farklı ve birbirinden ilginçti.Davetli çocuklara geldiklerinde Kuzey kolyeleri hediye etti.Parti boyunca kolyeler çocukların boynundaydı.
Evin kapısına,üzerinde Bebeğimizin resmi olan diş buğdayı partime hoşgeldiniz yazısı yapıştırdık.Davetlileri kuzey bebek kendisi karşılamış oldu.
Salon balonlar ile süslendi.
Masa örtümzün üstüne renkli taş ve boncuklar serpiştirdik.
Ewwwet sıra geldi meslek seçimine saplarını mavi kurdele ve nazar boncuklar ile süslediğimiz tepsimizin üzerine,birbirinden farklı meslekleri simgeleyen bir sürü obje yerleştirdik.Amaa Kuzey bey,içlerinden Fransızca sözlük ve kalemi seçince hepimiz bir ohh çektik.Yabancı dile ilgi duyacak ve mutlaka okumayı sevecekti…
Herkesin getirdiği hediyeleri açmaksa anne Serap’a kalmıştı.

Kuzeyciğim,hayatının hep bu ilk organizasyonun kadar güzel geçmesini dilerim…
Hepimiz seni çok seviyoruz.Bugün olduğu gibi, güzel yüzün hep gülsün…
Ailene,çevrene ve ülkene faydalı bir genç ol ve bizde o güzel günleri görelim….
Seni hepimiz çok seviyoruz….

Yorumlar:

Yorumunu belirt

RSS